Zrób to szybciej znaczy lepiej i taniej - lamelki 967A

Wpis z dnia: 18.05.2017 /Autor: 3M

Od teraz możesz cieszyć się niesamowitą siłą, z jaką ścierają precyzyjnie profilowane ziarna 3M w uniwersalnych i wytrzymałych tarczach lamelkowych. Nowe tarcze lamelkowe Cubitron II 967A szlifują szybciej, pod mniejszym naciskiem.

Dysk lamelkowy 3M 967A z precyzyjnie kształtowanym samoostrzącym się ziarnem ściernym klasy Cubitron™ II. Tarcze listkowe 967A nadają się idealnie do jednoczesnego szlifowania i wykończenia obrabianego elementu, dodatkowo też sprawdzą się w przypadku czyszczenia, usuwania spoin, gradowania oraz szerokiej gamy innych zastosowań czy aplikacji.   Tajemnica mocy i wydajności tarczy lamelkowych Cubitron II 967A leży w rewolucyjnej, pionierskiej technologii firmy 3M - precyzyjnie profilowanych ziarnach ceramicznych. Trójgraniaste ziarna w miarę zużycia łamią się ciągle tworząc ostre punkty i krawędzie, które tną metal, zużywając się równomiernie, co zapewnia wyjątkowo długą trwałość i jednolite. Precyzyjnie profilowane ziarna 3M ustawione są w polu elektrostatycznym tak, żeby ich ostre, trójkątne groty z łatwością “przecinały” metal. Dzięki temu mniej nagrzewają się, szlifują szybciej i są trwalsze. Zalety dysków lamelkowych 967A:

 • Precyzyjnie kształtowane ziarno 3M utrzymuje ostrość końcówek, które tną wyjątkowo szybko przy mniejszym nacisku.
 • Zaprojektowany do pracy bez przegrzewania się, z ograniczeniem możliwości przebarwień/utleniania oraz spękań spowodowanych wysoką temperaturą.
 • Lamelki łaczą szlifowanie i zacieranie w jeden proces.
 • Trwały podkład bawełniano-polimerowy Y-weight zapewnia kontrolowane i równomierne zużycie całego dysku w zastosowaniach wymagających średniego i dużego nacisku.
 • Dodatek chłodzący na dysku obniża temperatury szlifowania dla stopów wrażliwych na ciepło, jak stal nierdzewna, tytan czy stopy niklu.
Dysk lamelkowy 3M™ Cubitron™ II 967A zawiera precyzyjnie kształtowane ziarno ceramiczne, które gwarantuje ultra szybkie szlifowanie i bardzo długą wytrzymałość dysku, co przekłada się na niższy koszt pracy. Wszechstronny dysk przeznaczony na stal nierdzewną, węglową, aluminium oraz metale nieżelazne do aplikacji takich jak: usuwanie spoin, fazowanie krawędzi, szlifowanie, wykończenie, lekkie czyszczenie, czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów oraz przygotowanie powierzchni.

Co to oznacza dla Ciebie?  
 • Jednoczesne szlifowanie i wykończenie.
 • Zwiększona wydajność i szybsze szlifowanie, więcej części obrobionych jedną tarczą.
 • Mniej czasu spędzonego na szlifowaniu pozwala zmniejszyć zmęczenie użytkownika i zużycie narzędzia
 • Niższy koszt, dzięki większej trwałości tarczy i rzadszym jej wymianom  

Tarcze lamelkowe 3M™ Cubitron™ II 967A idealnie nadają się do szerokiego spektrum prac wykonywanych zarówno pod niewielkim, jak i dość silnym naciskiem, przy obróbce przetworzonych metali, produkcji maszyn, w branży samochodowej i wielu innych:

 • Niewielki nacisk: wykończenie, lekkie czyszczenie
 • Średni nacisk: czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów,przygotowanie powierzchni
 • Dość silny nacisk: fazowanie, gradowanie
 • Tarcze lamelkowe Cubitron II 967A można stosować do stali nierdzewnej, węglowej, aluminium i metali nieżelaznych. Stanowią rozwiązanie problemu szlifowania metali wrażliwych na przegrzanie.
Polecamy także do przeczytania ...

Gładka i perfekcyjnie wykonana powierzchnia formy wtryskowej jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiej jakości wytwarzanych przez nią produktów

Czym skutecznie i bezproblemowo obrabiać trudno dostępne elementy ? Jak radzić sobi w obróbkach spawów złożonych, ciężkich do obróbki przez pryzmat skomplikowanego łączenia? Przedstawiamy Państwu mini narzędzia klasy roloc.

Ściernice walcowe (walce ścierne) Walce ścierne to narzędzia zbudowane na bazie okrągłego rdzenia z promieniście osadzoną włókniną. Szukasz specjalistycznych nieznormalizowanych form i rozmiarów narzędzia skorzystaj z specjalne ...