Zrób to szybciej znaczy lepiej i taniej - lamelki 967A

Wpis z dnia: 18.05.2017 /Autor: 3M

Od teraz możesz cieszyć się niesamowitą siłą, z jaką ścierają precyzyjnie profilowane ziarna 3M w uniwersalnych i wytrzymałych tarczach lamelkowych. Nowe tarcze lamelkowe Cubitron II 967A szlifują szybciej, pod mniejszym naciskiem.

Dysk lamelkowy 3M 967A z precyzyjnie kształtowanym samoostrzącym się ziarnem ściernym klasy Cubitron™ II. Tarcze listkowe 967A nadają się idealnie do jednoczesnego szlifowania i wykończenia obrabianego elementu, dodatkowo też sprawdzą się w przypadku czyszczenia, usuwania spoin, gradowania oraz szerokiej gamy innych zastosowań czy aplikacji.   Tajemnica mocy i wydajności tarczy lamelkowych Cubitron II 967A leży w rewolucyjnej, pionierskiej technologii firmy 3M - precyzyjnie profilowanych ziarnach ceramicznych. Trójgraniaste ziarna w miarę zużycia łamią się ciągle tworząc ostre punkty i krawędzie, które tną metal, zużywając się równomiernie, co zapewnia wyjątkowo długą trwałość i jednolite. Precyzyjnie profilowane ziarna 3M ustawione są w polu elektrostatycznym tak, żeby ich ostre, trójkątne groty z łatwością “przecinały” metal. Dzięki temu mniej nagrzewają się, szlifują szybciej i są trwalsze. Zalety dysków lamelkowych 967A:

 • Precyzyjnie kształtowane ziarno 3M utrzymuje ostrość końcówek, które tną wyjątkowo szybko przy mniejszym nacisku.
 • Zaprojektowany do pracy bez przegrzewania się, z ograniczeniem możliwości przebarwień/utleniania oraz spękań spowodowanych wysoką temperaturą.
 • Lamelki łaczą szlifowanie i zacieranie w jeden proces.
 • Trwały podkład bawełniano-polimerowy Y-weight zapewnia kontrolowane i równomierne zużycie całego dysku w zastosowaniach wymagających średniego i dużego nacisku.
 • Dodatek chłodzący na dysku obniża temperatury szlifowania dla stopów wrażliwych na ciepło, jak stal nierdzewna, tytan czy stopy niklu.
Dysk lamelkowy 3M™ Cubitron™ II 967A zawiera precyzyjnie kształtowane ziarno ceramiczne, które gwarantuje ultra szybkie szlifowanie i bardzo długą wytrzymałość dysku, co przekłada się na niższy koszt pracy. Wszechstronny dysk przeznaczony na stal nierdzewną, węglową, aluminium oraz metale nieżelazne do aplikacji takich jak: usuwanie spoin, fazowanie krawędzi, szlifowanie, wykończenie, lekkie czyszczenie, czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów oraz przygotowanie powierzchni.

Co to oznacza dla Ciebie?  
 • Jednoczesne szlifowanie i wykończenie.
 • Zwiększona wydajność i szybsze szlifowanie, więcej części obrobionych jedną tarczą.
 • Mniej czasu spędzonego na szlifowaniu pozwala zmniejszyć zmęczenie użytkownika i zużycie narzędzia
 • Niższy koszt, dzięki większej trwałości tarczy i rzadszym jej wymianom  

Tarcze lamelkowe 3M™ Cubitron™ II 967A idealnie nadają się do szerokiego spektrum prac wykonywanych zarówno pod niewielkim, jak i dość silnym naciskiem, przy obróbce przetworzonych metali, produkcji maszyn, w branży samochodowej i wielu innych:

 • Niewielki nacisk: wykończenie, lekkie czyszczenie
 • Średni nacisk: czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów,przygotowanie powierzchni
 • Dość silny nacisk: fazowanie, gradowanie
 • Tarcze lamelkowe Cubitron II 967A można stosować do stali nierdzewnej, węglowej, aluminium i metali nieżelaznych. Stanowią rozwiązanie problemu szlifowania metali wrażliwych na przegrzanie.
Polecamy także do przeczytania ...

Czy wiesz że nazwę XL-RD™ wymyślono w REDO już w roku 2003? Było to także pierwsze w historii zastosowanie tego skrótu w nazewnictwie produktu z włókniny EXL wraz z zespoloną podkładką szlifierską.

Komunikat odnośnie produktów serii Duct 2902, 3903i, 2929, 3997, 3900, 6969, 398

Koncepcja działania pasa bezkońcowego opiera się na formie budowy tego narzędzia ściernego poprzez poprzez odpowiednie połączenie odcinka materiału ściernego w jedną zamkniętą całość tworząca taśmę ścierną.