Złoty następca tarcz 3M™ GreenCorps™

Wpis z dnia: 29.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Elastyczny dysk 3M™ Cubitron™ II Flexible Grinding Disc to szybkie i dokładne tarcze szlifierskie. Tarcze 3M GreenCorps opracowane zostały by zapewnić szybkie skrawanie i jednolite wykończenie jak najmniejszym nakładem pracy.

Złoty standard szlifowania wydajności i produktywności zaprojektowany tak, by działał długo dłużej. Przygotuj się, aby przenieść swoją produktywność na wyższy poziom wydajności. Od teraz szlifuj więcej elementów w krótszym czasie.

Dedykowane do precyzyjnego usuwania spoin złote dyski 3M™ Cubitron™ II Flexible Grinding Disc to nowa generacja znanych już wcześniej zielonych dysków GreenCorps.

Nowoczesna technologia wraz z zastosowaniem precyzyjnie kształtowanego ziarna ściernego w technologi 3M™ Cubitron™ II pozwala na 40% zwiększenie wydajności tarczy w porównaniu ze swoim zielonym poprzednikiem.  Produkt oferuje doskonałą szybkość cięcia i większą elastyczność w porównaniu ze standardowymi tarczami szlifierskimi z obniżonym środkiem. Dodatkowo zastosowane wiązanie żywiczne pomaga zachować wytrzymałość i wydajność podczas szlifowania.

Precyzyjne kształtowane ziarno łączy w sobie zaawansowane właściwości ziaren w technologi Cubitron™ II wraz z technologią  precyzyjnej mikropowielonej struktury kształtu.  Niczym w znanych już piramidkach 3M™ Trizact™ struktury ziarna ulegają zużyciu, tworząc na nowo ostre punkty i krawędzie, które przecinają podłoże. Rezultatem zastosowania tej technologii jest dysk który tnie szybko i wytrzymuje dużo więcej porównując z konwencjonalnym ziarnem ściernym.

Elastyczna ściernica 3M™ Cubitron™ II ma szereg wyjątkowych zalet, które  z pewnością docenią operatorzy szlifierni. Technologia zastosowana w Flexible grinding disc (Yelow corps) pozwala na znaczące wyeliminowanie wibracji podczas obróbki a tym samym poprawę jakości pracy naszego pracownika a tym samym jego wydajność poprzez zmniejszenie czynników wpływających na zmęczenie organizmu.

Tarcze gwarantują także do 2 razy mniejsze zużycie narzędzia oraz prawie 1,5 szybszej obróbki materiału poprzez przyspieszenie czynników skrawania co potwierdzają liczne testy producenta.

Złote tarcze cubitron™ II sprawdzi sie m.in:
  • Podczas usuwania spawów
  • Podczas usuwania nadlewów
  • Podczas praco do przygotowania pod spawanie
  • Podczas zgrubnego szlifowania
  • Do gradowania
  • Do usuwania zendry
Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach i gradacjach.


Polecamy także do przeczytania ...

Historia marki Scotch-Brite rozpoczęła się w 1958 roku . Obecnie produkty ścierne pod tą marką są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi ściernych w obróbce metalu w wielu branżach przemysłowych na całym świecie.

Czym skutecznie i bezproblemowo obrabiać trudno dostępne elementy ? Jak radzić sobi w obróbkach spawów złożonych, ciężkich do obróbki przez pryzmat skomplikowanego łączenia? Przedstawiamy Państwu mini narzędzia klasy roloc.

Jednorazowe półmaski filtrujące są najbardziej efektywne wtedy, gdy ich krawędzie są szczelnie dopasowane do twarzy. Jeśli dopasowanie nie jest szczelne, poziom ochrony znacząco spada.