włókniny Surface Conditioning na pasy bezkońcowe

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: 3M

Włókniny Scotch-Brite™ Surface Conditioning w swojej elastyczności nadają się do obróbki wykańczającej.

Narzędzia wykonane z tego materiału pracują bardzo delikatnie, dopasowując się do kształtu obrabianego elementu. Pozwalają na usuwanie niewielkich ilości naddatków. Po obróbce pozostawiają gładką, wolną od gratu powierzchnię. Otwarta struktura zapewnia doskonałe chłodzenie podczas pracy oraz zabezpiecza przed nadmiernym zapychaniem się obrabianym materiałem.
Włókniny Scotch-Brite™ Surface Conditioning dostępne są na trzech typach podłoża:

  • Scotch-Brite™ Film Back (FB) – mają podłoże wykonane z foli, do której jest umocowany splot nylonowych włókien zaimpregnowanych żywicą i ziarnem ściernym. Włókniny z podłożem FB mogą pracować na sucho lub na mokro, ich chłodziwem mogą być zarówno woda jak i olej. Dostępne są przede wszystkim w formie pasów bezkońcowych.
  • Scotch-Brite™ Low Stretch (LS) – to włókniny o średniej elastyczności, ich podłoże wykonane jest ze specjalnej gęsto plecionej siatki, co zapewnia wysoką odporność na rozciąganie oraz umożliwia pracę na mokro.  Występują głównie w formie pasów bezkońcowych i szczególnie polecane są do pasów o długości powyżej 1 m oraz pasków pilniczkowych o szerokości do 2,5 cm.
  • Scotch-Brite™ Scrim Back (BS) – najbardziej elastyczne wśród włóknin Surface Conditioning, zatem najlepiej dopasowują się do kształtu obrabianych elementów. Stosuje się je w formie krótkich pasów ściernych, a także wtedy, gdy koło kontaktowe szlifierki ma średnicę mniejszą niż 30 mm.

Polecamy także do przeczytania ...

Nowy materiał w rodzinie 3M™, aglomerat 399F.

Co czynić w momencie gdy musimy połączyć ze sobą metale o różnych właściwościach? Jak radzić sobie z trudnością łączenia metali stopowych z aluminium czy też tworzyw o niskiej temperaturze topnienia? Oto alternatywa dla kle ...

Najpowszechniej stosowanym narzędziem do obróbki ręcznej drewna jest arkusz papieru ściernego zakładany na drewniany blok.