Szczotkowanie aluminium

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Ektem szczotkowania jest wydobycie struktury powierzchni. Proces ten ma na celu uzyskanie efektu wizualnego bez utraty grubości stali nierdzewnej czy aluminium.

Szczotkowanie zakrywa uszkodzenia mechaniczne powierzchni które powstają w trakcie użytkowania elementów aluminiowych oraz wady materiałowe (defekty powierzchni) o które nie trudno w procesie produkcji profili aluminiowych. Szczotkowanie to również jeden ze sposobów wykończenia powierzchni aluminiowej, o dużych walorach estetycznych.

Ten rodzaj obróbki stosowany jest zazwyczaj w celu uzyskania ozdobnej powierzchni profili i detali aluminiowych. Szczotkowanie pozwala na usunięcie (trwałe i skuteczne zamaskowanie) linii i smug  powstających w procesie produkcji (tłoczenia) profili aluminiowych. Daje także możliwość usunięcia uszkodzeń mechanicznych wynikających z użytkowania profili w specyficznych warunkach. Szczotkowanie jest w większości przypadków wstępnym etapem obróbki stosowanym bezpośrednio przed procesem anodowania, choć oczywiście funkcjonuje także jako sposób wykończenia powierzchni profili.Polecamy także do przeczytania ...

3M ulepsza swoje dyski. Nowa generacja dysków do cięcia stali o grubości 1 mm jest już dostępna. Ulepszone tarcze do cięcia prócz zmiany wizualnej niosą za sobą także poprawione właściwości wydajnościowe oraz wytrzymałościow ...

Przemysłowy hełm ochronny 3M, zaprojektowany, zgodnie z najnowszymi trendami. Spełnia wymagania w zakresie pracy na wysokości, opisane w normach EN397 i EN12492. Wygodny i kompatybilny z innymi środkami ochrony indywidualnej.

Najpowszechniej stosowanym narzędziem do obróbki ręcznej drewna jest arkusz papieru ściernego zakładany na drewniany blok.