Szczotkowanie aluminium

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Ektem szczotkowania jest wydobycie struktury powierzchni. Proces ten ma na celu uzyskanie efektu wizualnego bez utraty grubości stali nierdzewnej czy aluminium.

Szczotkowanie zakrywa uszkodzenia mechaniczne powierzchni które powstają w trakcie użytkowania elementów aluminiowych oraz wady materiałowe (defekty powierzchni) o które nie trudno w procesie produkcji profili aluminiowych. Szczotkowanie to również jeden ze sposobów wykończenia powierzchni aluminiowej, o dużych walorach estetycznych.

Ten rodzaj obróbki stosowany jest zazwyczaj w celu uzyskania ozdobnej powierzchni profili i detali aluminiowych. Szczotkowanie pozwala na usunięcie (trwałe i skuteczne zamaskowanie) linii i smug  powstających w procesie produkcji (tłoczenia) profili aluminiowych. Daje także możliwość usunięcia uszkodzeń mechanicznych wynikających z użytkowania profili w specyficznych warunkach. Szczotkowanie jest w większości przypadków wstępnym etapem obróbki stosowanym bezpośrednio przed procesem anodowania, choć oczywiście funkcjonuje także jako sposób wykończenia powierzchni profili.



Polecamy także do przeczytania ...

Kompozytowe szczotki BB-ZB z ziarnem ściernym o unikalnych właściwościach czyszczących, wykańczających i polerujących. Przeznaczone do wielu zastosowań przy obróbce biżuterii, odlewów i drewna.

Drewno jest jednym z najpopularniejszych naturalnych materiałów konstrukcyjnych, dzięki powszechnej dostępności i łatwości w obróbce.

Trizact to materiał o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Praca na materiale tego typu zapewnia niezwykle wysoką dokładność odróbki.