Szczotkowanie aluminium

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Ektem szczotkowania jest wydobycie struktury powierzchni. Proces ten ma na celu uzyskanie efektu wizualnego bez utraty grubości stali nierdzewnej czy aluminium.

Szczotkowanie zakrywa uszkodzenia mechaniczne powierzchni które powstają w trakcie użytkowania elementów aluminiowych oraz wady materiałowe (defekty powierzchni) o które nie trudno w procesie produkcji profili aluminiowych. Szczotkowanie to również jeden ze sposobów wykończenia powierzchni aluminiowej, o dużych walorach estetycznych.

Ten rodzaj obróbki stosowany jest zazwyczaj w celu uzyskania ozdobnej powierzchni profili i detali aluminiowych. Szczotkowanie pozwala na usunięcie (trwałe i skuteczne zamaskowanie) linii i smug  powstających w procesie produkcji (tłoczenia) profili aluminiowych. Daje także możliwość usunięcia uszkodzeń mechanicznych wynikających z użytkowania profili w specyficznych warunkach. Szczotkowanie jest w większości przypadków wstępnym etapem obróbki stosowanym bezpośrednio przed procesem anodowania, choć oczywiście funkcjonuje także jako sposób wykończenia powierzchni profili.Polecamy także do przeczytania ...

Niebieska włóknina ścierna BlueStriper (włóknina BS) do idealne rozwiązanie w aplikacjach powłokowych począwszy od usuwania powłok, farb czy lakierów kończąc na usuwaniu rdzy, przebarwień czy mazerowaniu (postarzaniu drzewa.)

W sieci znajduje się wiele poradników dotyczących doboru kombinezonów ochronnych. Skupiają się one zazwyczaj na konfrontacji zadań z jakimi mamy doczynienia codziennie podczas wykonywanej pracy.

Scotch-Brite EXL marki 3M to włóknina ścierna o sprasowanej konstrukcji. Narzędzia wykonane z tego materiału są elastyczne, a zarazem bardzo trwałe i pozwalają wyjątkowo szybko i dokładnie obrabiać wszelkie powierzchnie metalowe ...