Piramidki w procesach szlifierskich - 3M™ Trisact™

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Materiał ścierny o strukturze złożonej z tysięcy mikroskopijnych trójwymiarowych piramid.

Piramidy wytworzone w procesie mikroreplikacji zostały precyzyjnie naniesionych na podłoże. Każda piramidka uformowana jest z dużej ilości dokładnie frakcjonowanego ścierniwa. W trakcie pracy piramidki ścierają się, eksponując nowe ziarna, aż do podstawy piramidy. Dzięki swojej unikalnej budowie materiał ten się nie zapycha i generuje minimalną ilość ciepła, co umożliwia precyzyjną obróbkę różnych rodzajów materiałów takich jak: stal, metale nieżelazne, szkło. Materiał ścierny Trizact™ pracuje od kilku do kilkunastu razy dłużej od tradycyjnych materiałów nasypowych.

Technologia Trizact™ bazuje na skonstruowanych z drobnych detali elementów materiału ściernego, które wykonane zostały przy pomocy metod mikropowtarzalnych i ułożone w strukturę piramidy. Technologia wytwarzania materiału Trizact™ polega na nanoszeniu piramidek mieszaniny materiału ściernego i żywicy z owalnej matrycy, która odwzorowuje kształt tych piramidek na podkład płócienny. Specyfika szlifowania materiałem Trizact™ polega na tym, że posiada on w odróżnieniu od materiałów nasypowych nawet kilkadziesiąt warstw ziarna ściernego. Materiał ścierny Trrizact™ zużywa się stopniowo, warstwa po warstwie, odsłaniając za każdym razem nowe kryształki ścierne.Materiał ścierny TRIZACT™ został tak ułożony w strukturze nasypu, że nie mogą już występować żadne „wystające” ziarna. Wyeliminowana jest „obróbka początkowa” związana z tworzeniem się zadziorów. Obraz szlifowanej powierzchni jest jednakowy podczas całego procesu szlifowania. Gładka struktura powierzchni piramidek materiału ściernego zapobiega zatykaniu się pyłem szlifierskim. Przy szlifowaniu powłok lakierniczych konwencjonalnymi materiałami ściernymi zatykanie się taśm jest z reguły przyczyną tworzenia się wzdłużnych smug. Specyficzne ukierunkowanie piramidek TRIZACT™ zapewnia zupełnie przypadkową rysę.
Polecamy także do przeczytania ...

Przyłbica spawalnicza 5. generacji 3M™ Speedglas G5-01 do ciężkiego spawania i regularnego szlifowania zapewnia więcej możliwości niż kiedykolwiek – od zabarwienia filtra po kierunek przepływu powietrza.

Co czynić w momencie gdy musimy połączyć ze sobą metale o różnych właściwościach? Jak radzić sobie z trudnością łączenia metali stopowych z aluminium czy też tworzyw o niskiej temperaturze topnienia? Oto alternatywa dla kle ...

Nowa jednostronna włóknina ścierna wprowadzana na polski rynek przez naszą firmę REDO w formie dysku na rzep (krążek czepny) pod nazwą NV-DH, nie niszcząca podkładek z rzepem.