Piramidki w procesach szlifierskich - 3M™ Trisact™

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Materiał ścierny o strukturze złożonej z tysięcy mikroskopijnych trójwymiarowych piramid.

Piramidy wytworzone w procesie mikroreplikacji zostały precyzyjnie naniesionych na podłoże. Każda piramidka uformowana jest z dużej ilości dokładnie frakcjonowanego ścierniwa. W trakcie pracy piramidki ścierają się, eksponując nowe ziarna, aż do podstawy piramidy. Dzięki swojej unikalnej budowie materiał ten się nie zapycha i generuje minimalną ilość ciepła, co umożliwia precyzyjną obróbkę różnych rodzajów materiałów takich jak: stal, metale nieżelazne, szkło. Materiał ścierny Trizact™ pracuje od kilku do kilkunastu razy dłużej od tradycyjnych materiałów nasypowych.

Technologia Trizact™ bazuje na skonstruowanych z drobnych detali elementów materiału ściernego, które wykonane zostały przy pomocy metod mikropowtarzalnych i ułożone w strukturę piramidy. Technologia wytwarzania materiału Trizact™ polega na nanoszeniu piramidek mieszaniny materiału ściernego i żywicy z owalnej matrycy, która odwzorowuje kształt tych piramidek na podkład płócienny. Specyfika szlifowania materiałem Trizact™ polega na tym, że posiada on w odróżnieniu od materiałów nasypowych nawet kilkadziesiąt warstw ziarna ściernego. Materiał ścierny Trrizact™ zużywa się stopniowo, warstwa po warstwie, odsłaniając za każdym razem nowe kryształki ścierne.Materiał ścierny TRIZACT™ został tak ułożony w strukturze nasypu, że nie mogą już występować żadne „wystające” ziarna. Wyeliminowana jest „obróbka początkowa” związana z tworzeniem się zadziorów. Obraz szlifowanej powierzchni jest jednakowy podczas całego procesu szlifowania. Gładka struktura powierzchni piramidek materiału ściernego zapobiega zatykaniu się pyłem szlifierskim. Przy szlifowaniu powłok lakierniczych konwencjonalnymi materiałami ściernymi zatykanie się taśm jest z reguły przyczyną tworzenia się wzdłużnych smug. Specyficzne ukierunkowanie piramidek TRIZACT™ zapewnia zupełnie przypadkową rysę.
Polecamy także do przeczytania ...

Efekt ozdobny nadawany po procesie mazerowania nadaje elementowi nie sam deseń czy wygląd, najważniejszym aspektem tego rodzaju działań jest ukrycie niedoskonałości oraz rys powstałych w procesie chociażby standardowego użytkowani ...

W sieci znajduje się wiele poradników dotyczących doboru kombinezonów ochronnych. Skupiają się one zazwyczaj na konfrontacji zadań z jakimi mamy doczynienia codziennie podczas wykonywanej pracy.

Dobór ochronników słuchu, ze względu na tłumienie dźwięku nie jest aż tak trudny do obliczenia stosując metodę szacunkową opartą o dwie wartości jesteśmy w stanie przynajmniej szacunkowo określić zakres sprzętu jaki poszuku ...