Dysk XL-RD™ tylko z REDO

Wpis z dnia: 25.06.2018 /Autor: Daniel Silski

Czy wiesz że nazwę XL-RD™ wymyślono w REDO już w roku 2003? Było to także pierwsze w historii zastosowanie tego skrótu w nazewnictwie produktu z włókniny EXL wraz z zespoloną podkładką szlifierską.

O włókninę sprasowanej EXL

3M™ EXL Scotch Brite™ to sprasowana włóknina ścierna wykorzystywana głównie do szlifowania, polerowania metalu czy gratowania. Znajduje szerokie zastosowania w aplikacjach gdzie  chcesz szybciej i taniej uzyskać efekt o jaki Ci chodziło.  W grubości 6mm są to najpopularniejsze dyski polecane zarówno do obróbki spawów pachwinowych jak i wygładzania powierzchni płaskich. Wyselekcjonowane ziarna ścierne, gradacje oraz stopnie sprasowania zapewniają szeroki zakres rozwiązań pozwalających przygotować powierzchnie na stali nierdzewnej i metalach nieżelaznych

Włókninę sprasowaną zastosujesz w:
  • zagładzaniu i polerowaniu spawów pachwinowych
  • usuwaniu śladów szlifowania materiałami nasypowymi
  • gratowaniu po obróbce mechanicznej
  • usuwaniu tlenków i oznak korozji
  • przygotowaniu powierzchni pod różnego rodzaju powłoki.

Firma REDO jako właściciel marki XL-RD oraz podmiotem jaki wprowadził i ukierunkował nazewnictwo produktów z włóknin sprasowanych. Ostrzegamy iż jedyne oryginalne dyski XL-RD™ otrzymacie Państwo wyłącznie od REDO.

O historii nazwy XL-RD

2002 

Firma REDO jako pierwsza w Polce łączy włókninę sprasowaną z podkładką znaną z dysków lamelkowych. tworząc pierwszy dysk XL-RD

2003

Jako pierwsi wprowadza skróconą nazwę dla tego produktu nazywając go XL-RD (XL - 3M™ EXL Scotch Brite™ ; RD - Rigid Disc), nazwa ta obecnie kojarzona jest trwale z dyskami z włóknin sprasowanych

2008

Rozszerzamy gamę dostępnych produktów o kolejne rozmiary i grubości

2013

Wprowadzamy nową generacje dysków XL-RD II

2018

Jako pierwszym w Polsce udało się Nam wyprodukować włókniny prasowane (Harma, Nero, Fuego,) które są doskonałym doposażeniem  produktów z klasy XL-RD. 

Jesteśmy dumni z naszej marki XL-RD i czekamy co przyniesie przyszłość.Polecamy także do przeczytania ...

Kompleksowy system ochronny 9100 MP dla spawaczy. Teraz możesz korzystać z idealnie dopasowanych elementów ochronnych, które zapewniają bezpieczeństwo i szerokie pole widzenia podczas spawania, przygotowania i szlifowania.

Odpowiednio wyszlifowana powierzchnia drewna jest gotowa do naniesienia lakieru podkładowego, którego zadaniem jest zagruntowanie powierzchni i przygotowanie powłoki do naniesienia kolejnych warstw lakierów.

Stale nierdzewne stanowią rodzinę materiałów o wyjątkowych własnościach. Chronione przez warstwę tlenku chromu, powstałą wskutek reakcji chromu znajdującego się w stali z tlenem z powietrza atmosferycznego.