Dysk XL-RD™ tylko z REDO

Wpis z dnia: 25.06.2018 /Autor: Daniel Silski

Czy wiesz że nazwę XL-RD™ wymyślono w REDO już w roku 2003? Było to także pierwsze w historii zastosowanie tego skrótu w nazewnictwie produktu z włókniny EXL wraz z zespoloną podkładką szlifierską.

O włókninę sprasowanej EXL

3M™ EXL Scotch Brite™ to sprasowana włóknina ścierna wykorzystywana głównie do szlifowania, polerowania metalu czy gratowania. Znajduje szerokie zastosowania w aplikacjach gdzie  chcesz szybciej i taniej uzyskać efekt o jaki Ci chodziło.  W grubości 6mm są to najpopularniejsze dyski polecane zarówno do obróbki spawów pachwinowych jak i wygładzania powierzchni płaskich. Wyselekcjonowane ziarna ścierne, gradacje oraz stopnie sprasowania zapewniają szeroki zakres rozwiązań pozwalających przygotować powierzchnie na stali nierdzewnej i metalach nieżelaznych

Włókninę sprasowaną zastosujesz w:
  • zagładzaniu i polerowaniu spawów pachwinowych
  • usuwaniu śladów szlifowania materiałami nasypowymi
  • gratowaniu po obróbce mechanicznej
  • usuwaniu tlenków i oznak korozji
  • przygotowaniu powierzchni pod różnego rodzaju powłoki.

Firma REDO jako właściciel marki XL-RD oraz podmiotem jaki wprowadził i ukierunkował nazewnictwo produktów z włóknin sprasowanych. Ostrzegamy iż jedyne oryginalne dyski XL-RD™ otrzymacie Państwo wyłącznie od REDO.

O historii nazwy XL-RD

2002 

Firma REDO jako pierwsza w Polce łączy włókninę sprasowaną z podkładką znaną z dysków lamelkowych. tworząc pierwszy dysk XL-RD

2003

Jako pierwsi wprowadza skróconą nazwę dla tego produktu nazywając go XL-RD (XL - 3M™ EXL Scotch Brite™ ; RD - Rigid Disc), nazwa ta obecnie kojarzona jest trwale z dyskami z włóknin sprasowanych

2008

Rozszerzamy gamę dostępnych produktów o kolejne rozmiary i grubości

2013

Wprowadzamy nową generacje dysków XL-RD II

2018

Jako pierwszym w Polsce udało się Nam wyprodukować włókniny prasowane (Harma, Nero, Fuego,) które są doskonałym doposażeniem  produktów z klasy XL-RD. 

Jesteśmy dumni z naszej marki XL-RD i czekamy co przyniesie przyszłość.Polecamy także do przeczytania ...

Najpowszechniej stosowanym narzędziem do obróbki ręcznej drewna jest arkusz papieru ściernego zakładany na drewniany blok.

REDO na targach ITM

24.04.2018

Serdecznie zapraszamy na stoisko firmy REDO na Międzynarodowych Targach ITM w Poznaniu, które odbędą się w dniach od 05 do 09 czerwca 2018 roku.

W sieci znajduje się wiele poradników dotyczących doboru kombinezonów ochronnych. Skupiają się one zazwyczaj na konfrontacji zadań z jakimi mamy doczynienia codziennie podczas wykonywanej pracy.