Pas bezkońcowy twoja szansa na oszczędności

Wpis z dnia: 17.11.2016 /Autor: 3M

Nowe pasy ścierne 3M™ Cubitron™ II podniosły poprzeczkę szlifowania i wydajności dzięki przełomowej technologii, która na nowo wyznacza standardy dla prędkości szlifowania, wytrzymałości pasa i jakości wykończenia powierzchni.

Poszukując na rynku pasów bezkońcowych dostosowanych do procesów szlifowania, najważniejszym aspektem wyboru jest jakość samego ziarna ściernego stanowiącego główny czynnik wydajności oraz żywotności narzędzia. Pamietaj o tym szukając rozwiązań skutecznych dla procesów obróbki wykorzystywanych w twojej firmie.

Pasy ścierne 3M™ Cubitron™ II są do czterech razy bardziej wytrzymalsze od konwencjonalnych pasów z nasypem ceramicznym. Pasy cubitron to także gwarancja szybszego szlifu przez cały okres pracy. Na przykładzie, wielu operatorów stwierdza, że pas Cubitron II pracuje płynniej, i szlifuje szybciej bez potrzeby nacisku. To oznacza mniejsze zmęczenie operatora i większy komfort pracy – co z kolei prowadzi do mniejszej ilości błędów, większej jednorodności pobrabianych elementów i poprawy komfortu pracy. W czasach, gdy sukces przedsiębiorstwa zależy od zwiększonej produkcji ważne jest, aby wyposażyć pracowników w najlepszy możliwy produkt. A jeśli chodzi o szlifowanie, to tylko pasy Cubitron II.

Badania przeprowadzone przez 3M wskazują, że większość operatorów zaprzestaje korzystania z pasa, gdy ich wydajność spada do 2 / 3 początkowej szybkości szlifowania. Jak pokazuje wykres Cubitron II szlifuje szybciej przez cały okres swojej żywotności. Stosując Cubitron II wykonamy więcej pracy w przeliczeniu na jednostkę czasu i także więcej w przeliczeniu na jeden pas. Pasy ścierne Cubitron II są zaprojektowane aby nie przegrzewać materiału, eliminują przebarwienia metali / utleniania i zmniejszają ryzyko pęknięcia spowodowanego zbyt wysoką temperaturą.  

Tajemnica rewolucyjnej wydajności nowych pasów Cubitron II leży w ich trójkątnych ziarnach ściernych. Tak wykonane ziarna są ostre, zużywają się bardzo równomiernie, przez co pracują precyzyjnie i nie przegrzewają obrabianej powierzchni. Te samoostrzące się ziarna ścierne podczas szlifowania tworzą nowe, ostre krawędzie. Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko związane z uszkodzeniem obrabianego elementu pod wpływem temperatury i przebarwieniami. Ponieważ ziarno ścierne jest ciągle ostrzone i chłodzone pas Cubitron II wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego pasa z ziarnem ceramicznym.Polecamy także do przeczytania ...

Czy wiesz że nazwę XL-RD™ wymyślono w REDO już w roku 2003? Było to także pierwsze w historii zastosowanie tego skrótu w nazewnictwie produktu z włókniny EXL wraz z zespoloną podkładką szlifierską.

Trizact to materiał o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Praca na materiale tego typu zapewnia niezwykle wysoką dokładność odróbki.

Co czynić w momencie gdy musimy połączyć ze sobą metale o różnych właściwościach? Jak radzić sobie z trudnością łączenia metali stopowych z aluminium czy też tworzyw o niskiej temperaturze topnienia? Oto alternatywa dla kle ...