Aura 9300+ - III generacji z nowych zaworem

Wpis z dnia: 18.10.2018 /Autor: Daniel Silski

78% ankietowanych pracowników twierdzi, że nowe modele półmasek z zaworami Aura™ 9300+ Gen3 są wygodniejsze niż ich poprzednia wersja.

Jednym z największych utrudnień dla użytkowników półmasek jest gromadzenie się ciepła w ich wnętrzu. Ciepłe powietrze wydychane przez użytkownika może pozostawać wewnątrz maski i potęgować uczucie zmęczenia. Półmaski filtrujące 3M™ Aura™ 9300+ Gen3 wyposażono w dwie unikalne funkcje, które pomagają obniżyć temperaturę.

Wdychanie jest chłodniejszą częścią cyklu; zaawansowana elektretowa włóknina filtrująca 3M™ (AEM) ułatwia wdychanie chłodnego powietrza z otoczenia. Podczas wdychania powietrze przepływa przez włókninę filtrującą, z której wykonana jest półmaska. Materiał, z którego wykonana jest plastikowa pokrywa zaworu, sprawia, że zachowuje ona część ciepła. Podczas wydechu półmaskę wypełnia ciepłe, wilgotne powietrze.

Poczas wydychania zawór 3M™ Cool Flow™ Comfort otwiera się o 37% łatwiej niż oryginalny zawór Cool Flow™, umożliwiając szybsze odprowadzanie o 36% większej ilości ciepłego powietrza. Gdy ciepłe, wydychane powietrze odprowadzane jest przez zawór, pozostała część półmaski pozostaje chłodna, zapewniając większy komfort użytkowania. Obrazowanie termograficzne pozwala zobaczyć efekt chłodzenia na powierzchni produktu,
osiągnięty dzięki zastosowaniu zaworu. Kolory oznaczają zmiany temperatury powierzchni półmaski podczas wdychania i wydychania.

Półmaski filtrujące 3M™ Aura™ serii 9300+ Gen3 spełniają wymagania normy europejskiej EN 149:2001+ A1:2009: Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami – Wymagania, badanie, znakowanie. Półmaski te zapewniają skuteczną ochronę dróg oddechowych i są przeznaczone do stosowania tam, gdzie pracownicy są narażeni na kontakt z cząstkami stałymi (pyłem) i/lub nielotnymi cząstkami ciekłymi.

Półmaski filtrujące 3M™ są dedykowane do stosowania w miejscach o dużej koncentracji cząstek stałych (pyły) i/lub nielotnych cząstek ciekłych według podanych niżej limitów stężenia.
Polecamy także do przeczytania ...

Gładka i perfekcyjnie wykonana powierzchnia formy wtryskowej jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiej jakości wytwarzanych przez nią produktów

Komunikat odnośnie produktów serii Duct 2902, 3903i, 2929, 3997, 3900, 6969, 398

Polerowanie lakieru to czynność wyjątkowo żmudna, a jego skutki szybko mogą zostać zniszczone przez warunki pogodowe. Wiele osób podejmuje jednak to ryzyko i sprawia, że lakier znakomicie błyszczy.