3M™ włókniny Scotch-Brite™

Wpis z dnia: 07.08.2018 /Autor: Daniel Silski

Historia marki Scotch-Brite rozpoczęła się w 1958 roku . Obecnie produkty ścierne pod tą marką są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi ściernych w obróbce metalu w wielu branżach przemysłowych na całym świecie.

Marka 3M™ Scotch-Brite™ istnieje na rynku już od 50 lat. łączy szeroka gama produktów zarówno do codziennego użytku oraz specjalistyczne  włókniny ścierne do wygładzania i czyszczenia powierzchni. Dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii 3M do dnia dzisiejszego poszerza także  ofertę o  nowe produkty marki Scotch.

Włókniny Scotch-Brite™ są miękkie i elastyczne, wykonane z przypadkowo splecionych, nietkanych włókien nylonowych, na które na wskroś napylona jest żywica i ziarno ścierne (elektrokorund – A lub weglik krzemu – S). Dzieki swej budowie gwarantują stała, powtarzalna jakość wykończenia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i pełnej kontroli kosztów. Pracują bardzo delikatnie, dopasowując się do kształtu obrabianego elementu. Pozwalają na usuwanie niewielkich ilości naddatków. Po obróbce pozostawiają gładka, wolna od gratu powierzchnie.


Otwarta struktura zapewnia doskonałe chłodzenie podczas pracy oraz zabezpiecza przed nadmiernym zapychaniem się obrabianym materiałem.
Podstawową cechą włóknin Scotch-Brite, wynikającą z ich budowy, jest duża sprężystość, dzięki czemu narzędzie z włókniny doskonale dopasowuje się do kształtu obrabianej powierzchni. Możliwe jest więc czyszczenie powierzchni zarówno płaskich, jak i o bardzo złożonych kształtach, bez podcinania krawędzi i zmiany profilu detali.


Polecamy także do przeczytania ...

Ściernice walcowe (walce ścierne) Walce ścierne to narzędzia zbudowane na bazie okrągłego rdzenia z promieniście osadzoną włókniną. Szukasz specjalistycznych nieznormalizowanych form i rozmiarów narzędzia skorzystaj z specjalne ...

Zapewne wielu z nas pamięta meble na wysoki połysk z lat 70-tych. Po latach dominacji wykończeń mebli w lakierach matowych lub półmatowych wraca do łask wykończenie dające posmak luksusu.

Szlifowanie metalu zespolonymi tarczami ściernymi należy do najpowszechniejszych a zarazem najbardziej uciążliwych operacji.