3M™ SecureFit™ hełm ochronny serii X5000/X5500

Wpis z dnia: 08.05.2019 /Autor: 3M

Przemysłowy hełm ochronny 3M, zaprojektowany, zgodnie z najnowszymi trendami. Spełnia wymagania w zakresie pracy na wysokości, opisane w normach EN397 i EN12492. Wygodny i kompatybilny z innymi środkami ochrony indywidualnej.

Nowy hełm ochronny 3M™ SecureFit™ to hełm w stylu kasku alpinistycznego, zapewniający wyjątkowy komfort użytkowania oraz bezkompromisowe bezpieczeństwo.Z myślą o zaspokojeniu potrzeb pracowników, wykorzystaliśmy wiodące, branżowe innowacje przy tworzeniu hełmu ochronnego 3M™ SecureFit™, a także zaangażowaliśmy w proces projektowania ekspertów ds. bezpieczeństwa pracy. Efektem naszych prac jest przełomowy hełm, który oferuje dokładnie to, czego potrzebują pracownicy: Komfortu bez żadnych kompromisów.

Gdy w grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa, zawsze należy poprzeczkę zawiesić na tyle wysoko, aby zapewnić największy poziom bezpieczeństwa użytkownikowi. Dlatego mamy przyjemność zaprezentować Państwu naszą najnowszą kolekcję hełmów ochronnych serii 3M™ SecureFit™ X5000/X5500:

Główne cechy:

  1. Konstrukcja hełmu inspirowana kaskami alpinistycznymi.
  2. Więźba z opatentowaną technologią Pressure Diffusion.
  3. Opatentowany wskaźnik 3M™ Uvicator™ pomaga określić użytkownikowi, kiedy należy wymienić hełm ze względu na jego nadmierne zużycie pod wpływem promieni ultrafioletowych UV.
  4. Dostępne wersje z paskiem podbródkowym w wersji premium, z zapięciem magnetycznym.
  5. Hełmy spełniają wymagania dotyczące odporności na odkształcenia boczne (LD).
  6. Dostępne w 8 standardowych kolorach: białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, czarnym i zielonym o podwyższonej widzialności.
  7. Dostępna wersja z paskami odblaskowymi 3M™ Scotchlite™.

Pewność ochrony - spełnia wymagania norm dot. ŚOI

Nasz wentylowany hełm ochronny został zaprojektowany tak, aby spełniał wymagania normy EN 12492 lub EN 397, co jest możliwe dzięki unikalnemu przełącznikowi w 4-punktowym pasku podbródkowym, który pozwala przełączać się między tymi dwoma normami w zależności od wymagań bezpieczeństwa w miejscu pracy. Niektóre modele spełniają wymagania normy EN 50365 (1000 V).

Kompatybilność i łatwość w konfiguracji

Kompatybilny z innymi środkami ochrony indywidualnej i akcesoriami 3M: ochroną wzroku, osłonami twarzy, ochroną słuchu.

Szeroka gama akcesoriów pozwala w łatwy sposób dostosować hełm do wymagań na danym stanowisku pracy.

Technologia Pressure Diffusion

Więźba z opatentowaną technologią Pressure Difussion zmniejsza nacisk na czoło średnio o 20% w porównaniu do tradycyjnych więźb stosowanych w hełmach 3M.


Więźba z regulacją śrubową

4-punktowa lub 6-punktowa więźba z regulacją śrubową pozwala w łatwy sposób dopasować hełm do głowy użytkownika. Standardowa więźba dla modelu hełmu X5000 to więźba 6-punktowa, a dla modelu X5500 to więźba 4-punktowa.


Polecamy także do przeczytania ...

Tam gdzie konieczna jest obróbka płaskich powierzchni niezbędnym staje się profesjonalny zestaw do obróbki stali - lamelka staje się ty idealnym rozwiązaniem

O ile sam ADF poprawia znacząco szybkość twojej pracy to szeroki wpływ na wygodę ma odpowiednie jego dopasowanie. Oto parę prostych pytań pozwalających na szczegółowe dobranie filtra.

Lakier podkładowy 3M Universal Primer jest stosowany do zwiększenia przyczepności taśm 3M™ VHB™. Umożliwia uzyskanie wytrzymałych i trwałych spoin na trudnych powierzchniach.