3M™ SecureFit™ hełm ochronny serii X5000/X5500

Wpis z dnia: 08.05.2019 /Autor: 3M

Przemysłowy hełm ochronny 3M, zaprojektowany, zgodnie z najnowszymi trendami. Spełnia wymagania w zakresie pracy na wysokości, opisane w normach EN397 i EN12492. Wygodny i kompatybilny z innymi środkami ochrony indywidualnej.

Nowy hełm ochronny 3M™ SecureFit™ to hełm w stylu kasku alpinistycznego, zapewniający wyjątkowy komfort użytkowania oraz bezkompromisowe bezpieczeństwo.Z myślą o zaspokojeniu potrzeb pracowników, wykorzystaliśmy wiodące, branżowe innowacje przy tworzeniu hełmu ochronnego 3M™ SecureFit™, a także zaangażowaliśmy w proces projektowania ekspertów ds. bezpieczeństwa pracy. Efektem naszych prac jest przełomowy hełm, który oferuje dokładnie to, czego potrzebują pracownicy: Komfortu bez żadnych kompromisów.

Gdy w grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa, zawsze należy poprzeczkę zawiesić na tyle wysoko, aby zapewnić największy poziom bezpieczeństwa użytkownikowi. Dlatego mamy przyjemność zaprezentować Państwu naszą najnowszą kolekcję hełmów ochronnych serii 3M™ SecureFit™ X5000/X5500:

Główne cechy:

  1. Konstrukcja hełmu inspirowana kaskami alpinistycznymi.
  2. Więźba z opatentowaną technologią Pressure Diffusion.
  3. Opatentowany wskaźnik 3M™ Uvicator™ pomaga określić użytkownikowi, kiedy należy wymienić hełm ze względu na jego nadmierne zużycie pod wpływem promieni ultrafioletowych UV.
  4. Dostępne wersje z paskiem podbródkowym w wersji premium, z zapięciem magnetycznym.
  5. Hełmy spełniają wymagania dotyczące odporności na odkształcenia boczne (LD).
  6. Dostępne w 8 standardowych kolorach: białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, czarnym i zielonym o podwyższonej widzialności.
  7. Dostępna wersja z paskami odblaskowymi 3M™ Scotchlite™.

Pewność ochrony - spełnia wymagania norm dot. ŚOI

Nasz wentylowany hełm ochronny został zaprojektowany tak, aby spełniał wymagania normy EN 12492 lub EN 397, co jest możliwe dzięki unikalnemu przełącznikowi w 4-punktowym pasku podbródkowym, który pozwala przełączać się między tymi dwoma normami w zależności od wymagań bezpieczeństwa w miejscu pracy. Niektóre modele spełniają wymagania normy EN 50365 (1000 V).

Kompatybilność i łatwość w konfiguracji

Kompatybilny z innymi środkami ochrony indywidualnej i akcesoriami 3M: ochroną wzroku, osłonami twarzy, ochroną słuchu.

Szeroka gama akcesoriów pozwala w łatwy sposób dostosować hełm do wymagań na danym stanowisku pracy.

Technologia Pressure Diffusion

Więźba z opatentowaną technologią Pressure Difussion zmniejsza nacisk na czoło średnio o 20% w porównaniu do tradycyjnych więźb stosowanych w hełmach 3M.


Więźba z regulacją śrubową

4-punktowa lub 6-punktowa więźba z regulacją śrubową pozwala w łatwy sposób dopasować hełm do głowy użytkownika. Standardowa więźba dla modelu hełmu X5000 to więźba 6-punktowa, a dla modelu X5500 to więźba 4-punktowa.


Polecamy także do przeczytania ...

Dobierasz filtr do swojej przyłbicy porównaj różnice rozmiarów

Co czynić w momencie gdy musimy połączyć ze sobą metale o różnych właściwościach? Jak radzić sobie z trudnością łączenia metali stopowych z aluminium czy też tworzyw o niskiej temperaturze topnienia? Oto alternatywa dla kle ...

Precyzyjnie kształtowane ziarno 3M w formie miniaturowych trójkątów.